Sponsorlu Bağlantılar

Amerika’da Üniversite Okumak

Amerika’da Üniversite Okumak

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üniversiteler, Ağustos ayının sonlarında veya Eylül ayının ilk yarısında eğitime başlar. Akademik yıl Mayıs ayında veya en geç Haziran başında sona erer. Öğrencinin eğitim-öğretim yılı boyunca okula devam etmesi zorunludur. Birçok üniversitede akademik yıl yarıyıl adı verilen iki eşit parçaya bölünmüştür. Bir de yaz dönemi var. Bazı üniversitelerde takvim yılı dört eşit parçaya bölünmüştür. Öğrenciler yaz yarıyıllarına katılıp katılmamakta serbesttir. Bu sebeplerden dolayı amerikada üniversite okumak herkesin hayalidir.

Amerikan üniversiteleri için en önemli kabul koşulları, öğrencinin bilgi düzeyi, akademik durumu, bilgi ve beceri testleri sonuçları, referans mektupları ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki eğitim ve barınma masraflarını karşılama yeteneğidir.

İngilizce bilgi seviyesi

Amerikan üniversitelerinde eğitim almanın temel şartlarından biri, İngilizceyi bir Amerikalı öğrenci kadar anlayabileceğiniz ve dersleri takip edebileceğiniz ölçüde bilmektir. Çok iyi derecede İngilizce bilmeyen bir öğrencinin ABD’de herhangi bir lisans, yüksek lisans veya doktora programına katılması mümkün değildir. İngilizce seviyesi toefl sınavı ile ölçülür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu