Güncel

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de dün tepki alımları etkili olurken, %3.69 oranında değer kazanımı ile 81.60 $ seviyesinden kapanış gerçekleşdi. Brent Petrol’ün kısa vadeli düşüş kanalı geçerliliğin koruyor. Ancak 77.50$ desteğinin üzerinde kalınması toparlanma çabası açısından olumlu. Teknik göstergelerinde toparlanıyor olması da tepki hareketini devamı açısından önemli. Düşen kanalın üst bandı konumunda olan 83.30 $ seviyesi ilk önemli direnç konumunda. Tepki alımlarının ivme kazanabilmesi için bu seviyenin üzerinde kapanış gerçekleşmeli..

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da önceki gün yaşanan sert kırılma sonrasında satış baskısının dünde etkisini sürdürdü görüldü ve %0.83 oranında değer kaybı ile gün tamamlandı. Günlük grafiklerde teknik göstergelerde güç kayıpları sürüyor. Ancak saatlik grafikte yaşaan toparlanma gün içi tepki hareketinin etkili olabileceği gösteriyor 1784$ seviyesini ilk destek noktası olarak verebiliriz. Yaşanabilecek tepki yükselişlerinde ise 1815 ve 1834$ seviyesi ilk dirençler olarak takip edilebilir.

GRAM ALTIN Gram Altın’da yükseliş rallisi etkisi sürdürürken, %9.96 oranında değer kazanımı ile ile 731 seviyesinden gün tamamlandı. Yaşana sert yükseliş ile Gram altında uzun vadeli yükselen tredin üst bandı test edildi. Teknk göstergelerde görünüm pozitif olmasına rağmen önemli seviyelere gelinmiş olması kar satışları açısından risk oluştuyor. Ancak şimdilik net bir bozulma görmüyoruz. 768 ve 780 seviyeleri ilk ara dirençler olarak takip edilebilir.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’de satış baskısının arttığı görülürken, %2.00 oranında değer kaybı ile 23.67$ seviyesinden gün tamamlandı. Günlük grafiklerde teknik göstergeler güç kaybediyor. Ancak saatlk bazda baktığımızda toparlanma görülüyor. Bu görünümde son günlerde yaşanan geri çekilme sonrasında tepki hareketlerinin etkili olabileceğini gösteriyor 23$ ara desteğinin üzerinde yaşanabilecek gün içi ataklarda 24.10 seviyesi ilk direnç seviyesi olarak takip edilebilir.

EURUSD Son günlerde yaşanan hızlı geri çekilme sonrasında EUR/USD paritesinde dün tutunma çabası etkili oldu. Dün %0.12 gibi sınırlı yükseliş kapanan paritede 1.12 seviyesinin üzerinde destek oluşturma çabası görülüyor. Gün içi grafiklerde teknik göstergelerin toparlanıyor olması tepki hareketleri açısından olumlu. 1.1200 ara desteğinin üzerinde yaşanabilecek tepki yükselişlerinde ise 1.1290 ve 1.1380 seviyeleri kısa vadeli ilk dirençler olarak verebiliriz.

DXY DXY endeksinde son günlerde yaşaan hızlı hareketler sonrasında dün sakin bir seyir izlendi 96.49 seviyesinde kapanış gerçekleşti. Günlük bazda baktığımızda teknik göstergelerde şimdilik net bir bozulma görülmüyor. Ancak saatlik grafiklerde güç kayıpları dikkat çekiyor 97.60 seviyesi aşılamaması halinde kısa vadeli bir düzeltme görebiliriz. Yaşanabilecek geri çekilmelerde ise 96.20 ve 95.80 seviyeleri ara destekler olarak takip edilebilir.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu