Güncel

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de toparlanma güçleniyor. Dünü %1.32 oranında değer kazanımı ile tamamlayan Brent petrolde sabah saatlerinde pozitif havanın korunduğu görüyoruz. Günlük grafiklerde göstergelerde görünüm pozitif, ancak saatlik grafiklerde göstergelerin bir miktar zayıfladığını görüyoruz. Gün içi hareketlerde 85.80 ile 86.70$ seviyeleri ilk dirençler olarak takip edilebilir. Trendin tekrar güç kazanabilmesi için 86.70$ direncinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da 1834$ direnci önemini koruyor. Günlük grafiklerde teknik göstergeler pozitif konumda. Ancak saatlik bazda göstergelerde güç kayıplarının görülmesi gün içi düzeltme hareketinin oluşma olasılığını arttırıyor. 834$ seviyesinin altında yaşanabilecek geri çekilmelerde 1812 seviyesi ilk destek noktası olarak takip edilebilir.

GRAM ALTIN Gram Altın’da yükseliş hareketi dünde gücünü korurken, %1.01 oranında değer kazanımı ile 573 seviyesinden kapanış gerçekleşti. Teknik desteklerdeki pozitif görünüm ana trendin devamını desteklerken 568 seviyesini artık gün içi işlemlerde destek noktası olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde trendin devamı beklenebilir. 575 ve 580 seviyelerini ise ilk ara dirençler olarak verebiliriz.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’te son günlerdeki yükseliş sonrasında dün kar satışları görüldü ve %0.56 oranında değer kaybı 24.33 seviyesinden gün tamamladını. 24.80$ direncini önemini koruypor. Bu direncinin aşılamaması gümüşte kısa vadeli bir düzeltmeyi beraberinde getirecektir. 24.00 gün iç ilk ara destek noktası olarak takip edilebilir.

EURUSD Paritede 1.1525 desteğinin üzerinde toparlanma çabası görülmesine rağmen yükseliş denemeleri şimdilik zayıf kalıyor. Teknik gösterelerinin güç kazanıyor olması tepki ataklarının oluşabileceği gösterirken, 1,1700 seviyesinin önemli direnç noktası olarak takip etmeye devam ediyoruz. Tepki ataklarının trende dönebilmesi için orta vadeli düşüş trend direnci konumunda olan 1.17 seviyesinin üzerinde kapanı gerçekleşmeli.

DXY Orta vadeli yükseliş trendi geçerliliği korumasına rağmen, DXY de 94.50- 94.70 direnç bandı aşılamadı. Teknik göstergelerde güç kayıpları gören endekste trend desteği konumunda olan 93.40 seviyesinin altında ger çekilme artabilir. Bu nedenle 93.40 seviyesini yakıdan takip edeceğiz. Bu seviyenin altındaki hareketlerde 92.50 ve 91.80 seviyeleri alt destekler olarak takip edilebilir.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu