Sponsorlu Bağlantılar

Kalıcı Sertleşmeye Doğal Çözüm Ve Mutluluk Çubuğu

Kalıcı Sertleşmeye Doğal Çözüm Ve Mutluluk Çubuğu

 

Sertleşme bozukluklarına belli bir yaşı geçmiş erkeklerde daha çok rastlanır. Bu hastalarda genelde sertleşme sorununa eşlik eden başka bir hastalık bulunur. Bunlar çoğunlukla tansiyon diyabet ve kalp damar hastalıkları gibi fizyolojik sebeplerdir. Bu, genç erkeklerde sertleşme sorunu yaşanmadığı anlamına gelmez. Genç erkeklerde de, yaşanan sertleşme bozukluğuna sebep olarak eşlik eden bir hastalık olabileceği gibi yalnızca psikolojik sebepler de görülebilmektedir. Cinsel performans endişesi, kaygı sorunları, kişisel problemler her yaş grubu erkekte erekte olmaya engel olabilmektedir.

 

Sertleşme bozukluğu yaşayan hastalar öncelikle bir üroloji hekimine başvurarak sorunu teşhis ettirmeliler. Sertleşme sorunları tanısı, fiziki muayene, sabah sertleşmesi sorgulaması, nabız tansiyon kalp kontrolü, prostat kontrolü, karın muayenesi ve kan testleri ile konur. Hasta ile birlikte ön değerlendirme yapılır ve ne tür bir tedavi yöntemi izleneceğine karar verilir.

 

Tedaviler

 

Sertleşme bozukluklarının altında yatan sebep olarak psikolojik sorunlara sık rastlandığı için bu hastalarda ilk tedavi yöntemi olarak cinsel terapi tavsiye ediliyor. Psikolojik destek almak bazı hastalarda olumlu sonuç verirken bazı erkeklerde soruna çare olmayabilmektedir.

 

Ereksiyon hapları bir başka tedavi yoludur. Oral yoldan alınan ilaçlarla ereksiyonun kolaylaşması hedeflenir. Ereksiyon hapları tedavisinde başarı oranı yüksektir. Bu tedavi yönteminden olumlu sonuç alınabilmesi için hastada bulunan, penise giden sinir ve dokularda hasar olmaması gerekir. Prostat ameliyatı gibi operasyonlardan sonra sinir ve dokularda kalıcı tahribat yaşandığı için bu hastalarda ereksiyon hapları işe yaramamaktadır.

 

Ereksiyon haplarının bir başka dezavantajı ise kalp tansiyon gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlarla birlikte kullanımının sakıncalı olabileceğidir. Bu hastaların mutlaka hekim kontrolü ve onayında oral tedaviyi denemesi gerekmektedir.

 

Oral yolla alınan tedaviden sonuç alamayan hastalarda enjeksiyon tedavisine olumlu yanıt oranı oldukça yüksektir. Ereksiyon hapları sertleşme sorununun çözümünde yetersiz kalıyor ise hekimlerin önerdiği yöntem enjeksiyon tedavisidir. Bu yöntemde penise, cinsel hareket öncesinde enjekte edilen ilaç ile ereksiyon kolaylaştırılarak sağlıklı bir cinsel ilişki yaşanması hedeflenir.

 

Bir başka seçenek ise vakum cihazlarını kullanmaktır. Vakum cihazlarının uzun yıllar kullanılması önerilmez çünkü penis altına takılan halka zamanla tahrişe ve ağrıya neden olabilmektedir. Vakum cihazlarından da istenilen sonuç alınamayan hastalarda daha kalıcı ve başarı oranı yüksek olan penil implantı düşünülebilir.

 

Penil İmplant Yöntemi

 

Tüm bu tedavi yolları tüketildikten sonra olumlu sonuç alınamayan hastalarda denebilecek tek yol kalıcı sertleşmeye doğal çözüm olarak mutluluk çubuğu ameliyatıdır. Mutluluk çubuğu operasyonunda penis içerisinde küçük bir kesi ile esneyebilir ve şişirilebilir özellikli çubuklar yerleştirilir. Kullanımı oldukça basittir ve uzun yıllar kullanıma uygun olması nedeniyle ekonomiktir.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu