Güncel

Piyasa gelişmeleri

Dün küresel piyasalarda yaşanan satış baskısının ardından bugün ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde tepki alımları görülmekte. Hong Kong tarafında ise satıcılı görünüm bugün için de devam ediyor. Gün içerisinde takip edilecek önemli makro veri akışı bulunmuyor, içeride hazine ihaleleri gerçekleştirilecek. BIST dün günü %1.94 kayıpla 1391 seviyesinde tamamladı, XBANK %3 düşüş sergiledi. Endeksin güne tepki alımlarıyla başlamasını bekliyoruz, bununla beraber yarın gelecek FED kararı ve Perşembe günü açıklanacak TCMB faiz kararı öncesinde risk iştahı sınırlı kalabilir. Kısa vade için 1405-1410 bölgesi direnç konumunda.

ŞİRKET HABERLERİ

—ENKAI iştiraki Enka UK Construction Ltd. ile GE Steam Power Ltd arasında yapımı devam etmekte olan nükleer enerji santralinin türbin adalarını borulama işlerini kapsayan proje sözleşmesi imzalandığını, sözleşme büyüklüğünün £184mn olduğu paylaşıldı. Diğer taraftan şirket Gürcistan Devleti ile 2019 yılında imzaladığı Hes Projesi’ne yönelik sözleşme ihlalleri ve mücbir sebeplerden dolayı sözleşmeyi feshetmek için Gürcistan Devleti’ne bildirimde bulunduğunu açıkladı.

—GOODY 2018, 2019 ve 2020 yıllarına ilişkin kurumlar vergisi matrahının artırılması bildiriminde bulunduğunu, toplam TL16.3mn tutarında ödemenin vergi dairesine yapılacağını bildirdi.

—UNLU, TL300mn sermayeli Yatırım Bankası kurulması için gerekli izinlerin alınması amacıyla BDDK’ya başvurulduğunu bildirdi.

—CEOEM Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin koordinasyon ve destek hizmetlerinin şirket tarafından verileceğini ve etkinlikten TL27mn cironun gerçekleşmesinin beklendiğini paylaştı.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında dün TL31.60 fiyat ortalaması ile toplam 2.8mn adet pay alımı yapıldığını açıkladı.

—SISE hisse geri alım programı kapsamında dün TL8.19 fiyat ortalaması ile toplam 1.45mn adet pay alımı yapıldığını paylaştı.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu