Güncel

Piyasalarda bugün

Ne Oldu?

Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 4.217 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısının ise 23 kişi olduğu açıklandı.
G7, AB ve NATO üyesi ülkeleri liderlerinin, Rusya’ya yönelik ek yaptırımların kabul edilmesi de dahil olmak üzere Moskova’nın uluslararası izolasyonunun artırılması konusunda görüş birliğinde olduğu bildirildi.
Rusya Devlet Başkanı Putin ile Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Türkiye ve Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesi ile ilgili başlatılan süreci memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
TPAO tarafından Zonguldak ili ve Sakarya Gaz Sahasında yapılacak olan doğal gaz madenciliği yatırımına proje bazlı devlet desteği sağlanacak .
Chicago Fed Başkanı Evans, bu yıl iki adet 50 baz puanlık artış içeren ve yıl sonuna kadar nötr bir orana ulaşan bir dizi faiz artırımı konusunda rahat olduğunu, ancak daha büyük artışlara ihtiyaç duymadığını söyledi.
Rusya Maliye Bakanı Siluanov, Rusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımları hatırlatarak, söz konusu yaptırımların aşılması ve Rus ekonomisine destek amacıyla 2,5 trilyon rubleden fazla bir bütçe kullanacaklarını ifade etti.
Çin’de bankalar gösterge faizi değiştirmedi.
Japonya Merkez Bankası 10 yıllık tahvil getirisinin %0,25’e yükselmesinin ardından, sınırsız büyüklükte 10 yıllık tahvil alımı yapacağını duyurdu.
Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Yucheng, ne olursa olsun Rusya ile stratejik iş birliğini güçlendireceklerini belirtti.
IMF baş ekonomisti Gourinchas, enflasyon beklentilerinin yükselişte olduğuna ve gelişmiş ekonomilerde daha agresif para politikası sıkılaştırmasına yol açarak yüksek seviyelerde sağlamlaşabileceğine dair artan sinyallerden endişe duyduğunu açıkladı.
ABD Genelkurmay Başkanı Milley, aralarında Genelkurmay Başkanı Güler’in de bulunduğu 13 ülkenin genelkurmay başkanı ile video konferans yöntemiyle Rusya-Ukrayna savaşını ele aldı.
İtalya tarafından AB, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle ilgili yaptırımları ihlal edeceği sonucuna varması halinde Moskova’nın talep ettiği yeni gaz ödeme koşullarına uymayı reddedeceği bildirildi.
İsviçre Merkez Bankası Başkanı Jordan: Enflasyon artışının geçici olduğunu düşünüyorum.
İspanya’da kapalı alanda maske zorunluluğu kaldırıldı.
Ne Olacak?

Yurt içinde Merkezi Hükümet Borç Stoku açıklanacak.
Almanya’da ÜFE, Euro Bölgesi’nde Sanayi Üretimi, ABD’de ise Konut Satışları ile Ham Petrol Stokları ön planda olacak.
IMF – Dünya Bankası Bahar Toplantıları Pazar gününe kadar devam edecek.
·         Borsa İstanbul’un bu sabah yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu