Güncel

Şirket haberleri

Otomotiv Sektörü:

Mart ayında otomobil satışları %34,3 azalarak 50.173 adete gerilerken, hafif ticari araç satışları %29,8 azalarak 14.094 adete, toplam otomobil ve hafif araç satışları ise %33,4 azalarak 64.267 adete geriledi.

Ocak – Mart döneminde otomobil satışları %25,3 azalarak 116.834 adete, hafif ticari araç satışları %16,5 azalarak 35.216 adete, toplam otomobil ve hafif araç satışları ise %23,5 azalarak 152.050 adete geriledi.

AKFGY – Bursa Görükle’de PENGD’nin merkezi ve üretim tesisinin bulunduğu alanda gerçekleştirilecek olan karma projenin ön konsept tasarım çalışmalarının devam ettiği açıklandı.

ARASE – Ziraat Bankası ile 2013 yılında imzalanan Genel Kredi Sözleşmeleri kapsamında tüm geri ödemelerin gerçekleştirilerek tamamlandığı ve  şirketin sermayesinin %75’ine karşılık gelen 50,3 milyon TL tutarlı ortaklık payları üzerindeki Ziraat Bankası lehine tesis edilen Rehin ve intifa haklarının kaldırıldığı açıklandı.

BRLSM – Şirketin Çukurova Havalimanı Projesi kapsamında mekanik tesisat işlerine yönelik olarak kazanılan ihale sonucunda Favori Çukurova Havalimanı İşletmeciliği ile şirketin arasında 8,0 milyon euro bedelli sözleşme imzalandığı açıklandı.

BEYAZ – Şirket tarafından yetkili satıcısı olduğu 5 markada Ocak – Mart döneminde toplam 2.619 Adet sıfır araç satışının gerçekleştirildiği açıklandı.

CMBTN – Şirket tarafından Aliağa’da Kafkas İnşaat’a ait 8.519 m 2 ’lik taşınmazın 1,7 milyon dolar ve 4,6 milyon TL bedelle satın alındığı açıklandı.

DAGI – Şirket tarafından İstanbul First Avenue AVM adresinde yeni mağaza açtığı belirtildi.

DESA – Novada Outlet ve Bilkent Center’daki mağazaların kapatılmasına karar verildiği açıklandı.

DGGYO – Doğuş Center Etiler’deki 47 adet bağımsız bölümün tamamının Getir’e 24,85 milyon euro bedelle satılmasına karar verildiği, satış sonucunda 141,9 milyon TL kar elde edileceği açıklandı.

GEDZA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 35 milyon TL’den 105 milyon TL’ye yükseltilmesi kararı Genel Kurul’un onayına sunulacak.

GLYHO – Global Ports Holding tarafından Tarragona Yolcu Limanı’nın işletme haklarına ilişkin olarak 12 yıllık (6 yıl ilave uzatma opsiyonu ile) bir işletme hakkı devir sözleşmesi imzalandığı ve portföye eklendiği açıklandı.

HALKB – Fitch tarafından bankanın Uzun Vadeli Yabancı Para Notunun “B”den “B-“ye, Finansal Kapasite Notunu ise “b”den “b-“ye revize edildiği açıklandı.

HDFGS – Haluk Lap’ın Genel Müdür olarak atandığı açıklandı.

HTTBT – Aracı kurumu ile fiyat istikrarı sürecinin sona erdiği, 1.572.094 adet paya 12,15 – 12,24 TL fiyat aralığından fiyat istikrarı uygulandığı açıklandı.

INFO – Tarkan Akgül’ün Genel Müdür olarak atandığı, Genel Müdür görevinde bulunan Tamer Akbal’ın Operasyonlardan Sorumlu Başkan olarak görevine devam edeceği açıklandı.

KOZAL – Mollakara Altın ve Gümüş madeni projesi kapsamında açık ocak cevher üretimi ile yığın liç cevher zenginleştirme prosesinde kullanılacak olan proje için ÇED başvurusunun yapılması sonrasında başvurunun onaylanarak ÇED sürecinin başladığı açıklandı.

KONYA – Şirketin ana ortağı Parficim tarafından Parficim’in %50’sine sahip olduğu Bikiltaş’ın sermayesinin temsil eden paylarının tamamının Parficim tarafından devralma işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

KONTR – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 150 milyon TL’den 750 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

KLKIM – Lyksor Kimya’nın paylarının %75’inin alımına ilişkin sürecin tamamlandığı açıklandı.

KLGYO – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1,4 milyar TL’den 7 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

METUR – Şirketin Muğla Bodrum’daki arsa üzerinde devam eden gayrimenkul projesi için fiyat tespiti, talep toplama, tanıtım ve pazarlama amaçlı olarak lansman çalışmalarına başlanacağı açıklandı.

MGROS – Mart ayında 16 adet Migros, 8 adet Migros Jet ve 4 adet Macrocenter olmak üzere 28 adet mağaza açıldığı belirtildi.

KLSYN – Aracı kurumu ile fiyat istikrarı sürecinin sona erdiği açıklandı.

PSGYO – Şirket ve Pasifik Gayrimenkul Yatırım’dan oluşan ve şirketin %99 pay ile Pilot ortak olduğu Adi Ortaklığın, Eyüpsultan Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Eyüpsultan’da yer alan 42.597 m 2 ’lik ve 35.966 m 2 ’lik arsaların satış işi ihalesinin kazanması sonrasında Satış Sözleşmesinin imzalandığı ve sözleşme kapsamında 443,5 milyon TL peşinatın ödendiği açıklandı.

RYGYO – Giresun Bulancak’daki 15.700 m 2 ’lik arsanın 6.400 m 2 ’lik depolama alanının 1 yıllığına kiraya verildiği, 1 yıllık kiradan 1,2 milyon TL gelir elde edileceği açıklandı.

ULUSE – VBTS kapsamında şirket paylarına 29 Nisan’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

YEOTK – Şirket ile bir müşterisi arasında  Özbekistan’daki maden tesisinin otomasyon ve dijital çözümler kapsamı için 550.000 euro tutarında bir sözleşme imzalandığı açıklandı.

YONGA – Şirketin Oracle partner firması olan Era Enformsyon ile Oracle – Jd Edwars Kurumsal Kaynak Planlama yazılımının şirkete entegrasyonu için yazılım lisansları, danışmanlık ve hizmet alımı, Lisans Güncelleme ve Bakımı içeren sözleşmeyi 98.315 dolar + 2,4 milyon TL bedelle imzalandığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu